API dla Pythona

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się wiele API dla popularnych usług, gotowe do użycia z poziomu Pythona. Część z nich została uporządkowana i zaprezentowana w przejrzysteh formie na stronie Python API.

PythonAPI

 

W pierwszej kolumnie znajdziemy oficjalną nazwę danej usługi, w drugiej – krótki opis, w trzeciej – odnośnik do dokumentacji, a w czwartej – adres witryny z odpowiednimi modułami do pobrania.  Lista API cały czas rośnie!

RaspyFi – Linux dla audiofila

RaspyFi to nowa dystrybucja Linuksa, która zaprojektowano z myslą o przekształceniu RaspberryPi w miniaturowy sprzęt audiofilski. Współpracuje z wieloma przetwornikami analogowo-cyfrowymi; ich pełną listę można znaleźć na stronie projektu. Idea jest prosta: podłączamy swoje RaspberryPi do wzmacniacza, siadamy w fotelu z pilotem (którym może być dowolne urządzenie z Andriodem lub iOS-em) i cieszymy się odtwarzaną muzyką w najwyższej jakości, jaką może odtworzyć miniaturowy komputer.

Clipboard01

 

Dystrybucja obsługuje odtwarzanie plików multimedialnych z urządzeń USB i lokalnego NAS, a także z serwisów Spotify, Last.fm i Soundcloud. Obsługiwane formaty to: MP3, WAV, FLAC, AAC i ALAC. Lista obsługiwanych funkcji stale rośnie, warto więc regularnie odwiedzać stronę projektu: http://www.raspyfi.com.